خواص فوم بتن
خواص فوم بتن

 

خواص فوم بتن

خواص فوم بتن

1- هزینه مالی کمتر نسبت به سبک سنتی (پوکه ریزی و پلاستر)
2- سرعت در اجرا :با بهره گیری از بتن سبک در اجرای پروژه ها می توان از اتلاف وقت در اجرا جلوگیری کرده و در کمترین زمان به بهترین نتیجه رسید .

3- کاهش خطرات ناشی از زلزله به علت سبکی
4- پایین بودن بودن ضریب هدایت حرارتی :مقاومت در برابر حرارت در بتن بسیار مناسب می باشد که در هر صورت 4 تا 6 برابر بیشتر از آجر معمولی است .
5- کاهش قابل توجه آلودگی صوتی: وزن سبک بتن سبب می شود تا بتوان این بتن را به راحتی به طبقات بالاتر پمپاژ نمود و در نتیجه در هزینه صرفه جویی خواهیم کرد .

در زمان استفاده از ساختمان و بهره برداری به علت عایق خوب حرارتی بتن صرفه جویی قابل توجهی در هزینه مصرف انرژی (سرمایش و گرمایش ساختمان )حاصل می شود و کاهش چشم گیری در مصرف منابع ملی خواهیم داشت .

6- مقاومت در برابر آتش :فوم بتن آتش گیر نمی باشد و با افزودن ضخامت قطعه می توان مقاومت آن را در برابر آتش تا حد زیادی افزایش داد. مقاومت فوم بتن در برابر آتش بیشتر از بتن معمولی بوده و دلیل آن خواص ویژه عایقی آن است .
7- برش آسان و مته کاری : قطعات تولید شده با این بتن به راحتی قابل بریدن و اره کردن و همچنین مته کاری و میخ کوبی می باشد . بنابراین می توان پس از نصب قطعه محل عبور کابل ها و لوله ها را در آن جاسازی کرد .
8- صرفه جویی در حمل و نقل قطعات پیش ساخته و حذف هزینه های مصالح :با استفاده از بتن سبک دیگر نیازی به تهیه مصالح از نقاط دیگر و هزینه های حمل وانتقال به محل پروژه و صرف دستمزد برای کارگران متعدد جهت حمل ، جا به جایی و یا ساخت ملات ماسه و سیمان نمی باشد .