مزایای استفاده فوم بتن

مزایای استفاده فوم بتن
مزایای استفاده فوم بتن

 

مزایای فوم بتن

مزایای فوم بتن

مزایای استفاده از فوم بتن:

مقاومت فوق العاده در مقابل آتش: مقاومت فوم بتن در مقابل آتش فوق العاده مي باشد. به طور مثال قطعه اي از نوع فوم بتن با وزن فضايي 700 الي 800 كيلوگرم در متر مكعب كه حداقل 8 سانتي متر ضخامت داشته باشد به راحتي تا 1270 درجه سانتيگراد دما را تحمل مي كند و اصولا در وزن هاي پايين غير قابل احتراق است.
ضد یخ زدگی و فرسایش: خصوصیات عالی در مقابل یخ زدگی و فرسایش ناشی از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب : نظر به اینکه فوم بتن در قشرهای سطحی دارای تخلخل فراوان می باشد در نتیجه شکاف های مویین و و درزهای کمتری در سطح ایجاد می شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت کافی مورد استفاده قرار گیرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.
مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و آب: سبكي وزن با مقاومت مطلوب فوم بتن با توجه به نوع كاربرد آن به طور كلي به لحاظ اقتصادي مخارج ساختمان را به ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد. در نتيجه استفاده از آن وزن اسكلت و سقف كاهش يافته است و باعث كاهش مخارج فونداسيون و پي ساختمان مي گردد كه با توجه به خواص فوق، با سبك تر بودن ساختمان نيروي زلزله خسارات كمتري را در صورت وقوع متوجه آن مي سازد.
عایق بودن در مقابل گرما , سرما و صدا: فوم بتن به علت پایین بودن وزن مخصوص آن یک عایق موثر در مقابل گرما , سرما و صداست. ضریب انتقال حرارتی فوم بتن بین 65 0/0 تا 435/0می باشد ( ضریب هدایت حرارتی یتن معمولی بین 3/1 تا 7/1 می باشد ) استفاده از فوم بتن بعنوان عایق باعث صرفه جویی در استفاده از وسایل گرمازا و سرمازا می گردد. فوم بتن عایق مناسبی جهت صدا با ضریب زیاد جذب آکوستیک به شمار می رود که در نتیجه بعنوان یک فاکتور رفاهی در جهت جلوگیری از ورود صداهای اضافی اخیرا مورد توجه طراحان قرا کرفته است.
وزن سبك و عامل اقتصادي: نظر به اينكه فوم در بتن در قشرهاي سطحي داراي تخلخل فراوان مي باشد در نتيجه شكاف هاي مويين و درزهاي كمتري در سطح ايجاد مي شود و اگر پوشش فوم بتن با ضخامت كافي مورد استفاده قرار گيرد در مقابل نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبي خواهد داشت.
حذف ماهيچه كشي: ديگر نيازي به ماهيچه كشي و كروم بندي لوله ها نمي باشد.
بهترين عايق براي تاسيسات: به علت وجود حبابهاي ريز، اين محصول مي تواند عايق لوله هايي كه از كف رد شده اند باشد و نيازي به ماهيچه كشي و كروم بندي لوله ها ندارد و آنها را ايزوله مي نمايد.
جلوگيري از شكستن لوله ها: حمل پوكه و رفت و آمد كارگران در طبقات احتمال خسارت به لوله كشي هاي كف ساختمان را دارد. ولي در فوم بتن چون فوم با پمپ به طبقات ارسال مي شود نياز به هيچگونه رفت و آمد نمي باشد.

 •  به طور مستقیم 29% ارزانتر از روش سنتی پوکه ریزی

 • 7 برابر سریعتر از روش سنتی پوکه ریزی

  کفسازی با پوکه ریزی روزانه 70 متر مربع (توسط اکیپ 4 نفره )

  کفسازی با فوم بتن روزانه 500 متر مربع (توسط اکیپ 4 نفره )

 •  70 % سبکتر از روش سنتی پوکه ریزی : وزن پوکه و ماسه و سیمان در هر متر مربع به ضخامت 10 سانتی متر 130 کیلو گرم - وزن فوم بتن در هر متر مربع به ضخامت 10 سانتی متر 40 کیلو گرم

 • عایق حرارتی : ضریب هدایت حرارتی بتن سبک W/mK 1/0 می باشد که از نظر عایق حرارتی هر 10 سانتی متر بتن سبک معادل 30 سانتی متر پوکه معدنی عمل می کند.
 • عایق صوتی : فوم بتن عایق بسیار خوبی برای صوت است وبه علت بافت متخلخل واسفنجی حتی صداهای ضربه ای و کوبه ای را جذب می کند.
 •  ضد حریق : در صورت بروز حریق در ساختمان از گسترش آن جلوگیری می کند و حداقل 4 ساعت در مقابل 1200 درجه سانتی گراد مقاومت می کند.
      مقاوم در برابر نفوذ آب و یخبندان : به علت اینکه در قشرهای سطحی دارای تخلخل است ، در نتیجه شکافهای مویین و درزهای کمتری در سطح ایجاد می شود واگر پوشش فوم بتن با ضخامت کافی استفاده شود در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.
 •  عدم دپوی مصالح : برخلاف فوم بتن ، در روش سنتی به علت چگالی کم پوکه ، دپوی آن در کارگاه فضای زیادی اشغال می کند و حمل و اختلاط آن در طبقات جاگیر و زمانبر است.
 • عدم آسیب به لوله های تاسیسات
 • اجرای راحت سنگ کف و ایزوگام به علت همواری
 • قابلیت برش پذیری آسان برای اجرای تاسیسات

 • مقاوم در برابر نفوذ جانوران موذی

مزایای فوم بتن ,مزایای استفاده از فوم بتن: